Autor Wiadomość
kasa
PostWysłany: Śro 20:38, 05 Paź 2016    Temat postu:

dobry pomysl
Solver
PostWysłany: Pon 15:16, 12 Wrz 2016    Temat postu:

Można by było tak zrobić, ale warto jest też zastąpić zwykły sufit za pomocą np. napinanego. Według mnie taki wygląda dużo lepiej i jest też prostszy w montażu. Naprawdę wystarczy dosłownie kilkanaście minut pracy, aby zauważyć różnicę. Według mnie lepsze od podwieszanego.
adamwaz
PostWysłany: Pon 21:00, 25 Sty 2016    Temat postu:

Chodziło Ci chyba o listwy sufitowe lub listwy led? Ogólnie nazywa się to sztukateria i nie jest to takie drogie jakby się mogło wydawać. Ja przeważnie kupuję u producenta listew styropianowych http://www.dekostyr.pl
minka12
PostWysłany: Czw 10:26, 12 Lis 2015    Temat postu:

Witam. Wraz z mężem podczas remontu naszego mieszkania mieliśmy podobny problem. W ostateczności skorzystaliśmy z takiego rozwiązania, ale dopiero po rozmowie z odpowiednio wykwalifikowaną w tym zakresie osobą. Pan Marcin udzielił nam dużo fachowych porad. Można powiedzieć, że część rozwiązań była jego pomysłem i muszę przyznać, że efekt jest ok pod względem wizualnym jak i zarówno praktycznym. Warto zerknąć na kilka efektów osięgniętych przez tego fachowca http://www.favore.pl/21031_uslugi-remontowo-wykonczeniowe-warszawa-mazowieckie.html
e-rzecznik Knauf Therm
PostWysłany: Czw 11:02, 21 Sie 2014    Temat postu:

Dodam, że płyty podłogowe, które mają za zadanie ochronę przed hałasem, a także posiadają właściwości termoizolacyjne, to np. takie: http://knauf-industries.pl/products,product,187,knauf-therm-expert-podloga-acoustic.html
W przypadku pytań związanych z tym konkretnym produktem, a także innych dotyczących styropianu marki Knauf Therm, proszę pisać.
e-rzecznik Knauf Therm
e-rzecznik Knauf Therm
PostWysłany: Czw 10:47, 21 Sie 2014    Temat postu:

Płyty styropianowe jak najbardziej nadają się do zastosowania jako ocieplenie międzykondygnacyjne, jednakże ma to szerokie zastosowanie w budynkach jednorodzinnych, gdzie taka termoizolacja ma także za zadanie ochronę przed hałasem. Są ku temu wykorzystywane specjalne rodzaje płyt styropianowych. Tutaj, w poruszanym wątku sytuacja jest nieco inna, gdyż mamy do czynienia z budynkiem wielorodzinnym.
e-rzecznik Knauf Therm
rutka
PostWysłany: Wto 20:50, 10 Gru 2013    Temat postu:

Nie znam nikogo, kto wykorzystywałby płyty styropianowe na sufit, raczej stosuje się je na ścianach. Też chętnie dowiem się, w jaki sposób problem został rozwiązany:)
E-rzecznik PSPS
PostWysłany: Pon 21:21, 13 Maj 2013    Temat postu:

W przypadku dodatkowych pytań związanych z tematyką ociepleń ze styropianu - proszę pisać.
E-rzecznik PSPS
PostWysłany: Pią 20:20, 05 Kwi 2013    Temat postu:

Dodam jeszcze, że sprawdzenie jakości styropianu jest bardzo proste. Wystarczy zważyć paczkę styropianu, który chcemy zakupić i porównać wyniki z tabelą wag minimalnych publikowaną na stronach Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Gęstość danego styropianu ma bezpośredni związek z najważniejszymi parametrami, m. in. współczynnikiem przewodzenia ciepła.
E-rzecznik PSPS
PostWysłany: Śro 22:47, 06 Lut 2013    Temat postu:

Sądząc po dacie postu - problem został już rozwiązany. Proszę dać znać jakie rozwiązanie zastosowałeś. Jeśli chodzi natomiast o sam wybór styropianu - proszę mieć na uwadze możliwość sprawdzenia jakości danego styropianu EPS. Chętnie udzielę odpowiedzi na pytania dotyczące Programu Gwarantowany Styropian. Zapraszam do dyskusji.

- E-rzecznik PSPS -
izolacje_wdmuchiwane
PostWysłany: Wto 13:42, 07 Sie 2012    Temat postu:

Metoda wdmuchiwania, z angielskiego - blow-in, polega na wtłoczeniu celulozy, styropianu lub wełny w wolną przestrzeń, np.: stropodachu, stropodachu wentylowanego, przestrzeni w suchej zabudowie. Posiada ona wiele zalet. Po pierwsze jest to efektywność i ograniczenie strat ciepła. Po drugie brak odpadów podczas montażu, a co za tym idzie, brak dodatkowych kosztów, gdyż cały materiał jest całkowicie wykorzystywany. Koszty na ogół są niższe niż przy tradycyjnym docieplaniu. Oszczędza się nie tylko na materiale, ale również na robociźnie, ponieważ kolejną zaletą ocieplana budynków tą metodą jest krótki czas realizacji. Praca zazwyczaj wykonywana jest w ciągu 1-2 dni roboczych.

Polecam, na prawdę warto!

Pozdrawiam, Itherm.
Katarzyna S.
PostWysłany: Pią 12:54, 08 Cze 2012    Temat postu:

Proszę mieć na uwadze, że wszelkie tego typu prace w bloku, czy kamienicy mogą skutkować zaburzeniami przepływu wilgoci w przegrodach wewnętrznych(pomiędzy mieszkaniami) i zewnętrznych. Przed konsultacją z właścicielem kamienicy, czy administracją bloku nie należy wykonywać ocieplenia od wewnątrz samodzielnie.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
beta2012
PostWysłany: Śro 17:02, 16 Lis 2011    Temat postu:


Cytat:
jak wszystko ekstra odizolujesz to za dwa lata wyjdzie Ci grzyb na ścianie


o tym grzybie to też słyszałam więc proponowałabym abyś się zastanowił nad tą wentylacją
kristow
PostWysłany: Pią 9:00, 15 Lip 2011    Temat postu: no co ty

dziura w ścianie 50 mm na zewnątrz ???? to jeszcze jakiś kijek wystawić i ptaszki mogą wchodzić Smile
jurek67
PostWysłany: Wto 15:48, 21 Cze 2011    Temat postu:

Na pewno warto. Wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem jest prasowana wełna mineralna. Zwiększy to dodatkowo dźwiękochłonność pomieszczenia a i jest bardziej elastyczna niż styropian. Nie można zapomnieć o wentylacji, teraz są jakieś szpary w podłodze ale jak wszystko ekstra odizolujesz to za dwa lata wyjdzie Ci grzyb na ścianie! wywierć dziurę 50mm na zewnątrz na wysokości 40cm od sufitu

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group